5 Tipp az adatok biztonságos mentéséhez és megőrzéséhez
A digitális adatok korában, a vállalatok egyik legfontosabb feladata, hogy garantálni tudják az általuk tárolt adatok biztonságát. Amennyiben nem tesz megfelelő intézkedéseket az információk és adatok védelme érdekében, az adatvesztés elkerülhetetlen lesz.
Senki sem szeretné, ha az Ön által elkészített pl. gyönyörű design egy természeti katasztrófa következtében egyszerűen elveszne, amiért Önnek nincs róla biztonsági mentése, igaz? Ennek elkerülése érdekében, a cikk további részében különböző tárolási lehetőségeket mutatunk be, amelyek segíthetnek ezen a problémán és amelyek előnyeit felhasználhatja a személyes vagy üzleti adatok biztonsága érdekében.
Íme tehát 5 tipp, a biztonság növeléséhez:
1. VÁLASSZA AZ ÖNNEK LEGINKÁBB MEGFELELŐ ADATMENTÉSI MEGOLDÁST
Számos tárolóeszköz létezik a különböző típusú fájlok biztonsági mentésére. A legtöbb vállalat az alábbi 5 opció közül egyet vagy akár többet is alkalmaz egyidejűleg:- Belső merevlemezek: A belső merevlemez a számítógép része, de partícionálhatja úgy is, akár egy külső merevlemezt a biztonsági mentések érdekében. Gyors megoldás, ugyanakkor a merevlemez vagy a számítógép meghibásodása esetén az adatok ugyanúgy elveszhetnek.
- Külső merevlemezek: A külső merevlemezeket valamilyen módon pl. USB csatlakoztatni kell a számítógéphez. Ez a megoldás lehetővé teszi, hogy a számítógép belső merevlemezétől független, különálló meghajtóra mentse fájljait. Érzékenységét tekintve egyenrangú a belső merevlemezzel.
- Hordozható eszközök vagy meghajtók: Az ilyen jellegű tárolók leggyakoribb típusai: az USB-, Flash-meghajtók, valamint a BluRay lemezek. Ez a megoldás akkor használható, ha kisméretű fájlokat szeretne átvinni egyik gépről a másikra, vagy azonnali biztonsági mentést készíteni egy olyan dokumentumról, amelyen még dolgozik. Ugyanakkor, mivel korlátozott tárhellyel bírnak, ezért néhány darabnál többre lehet szüksége, ha ide kívánja a teljes biztonsági mentést végezni.
- Felhő alapú tárolóhely: A felhő alapú tárolás azt jelenti, hogy a dokumentumokat az interneten keresztül menti a szolgáltatójának tárhelyére. Ez tehát egy offsite, azaz vállalaton kívüli biztonsági mentést tesz lehetővé. Ugyanakkor biztosítja, hogy egy esetleges természeti katasztrófa esetén is vissza tudja állítani az adatokat a távoli (offsite) meghajtóról. A felhő további előnye, hogy beállíthatja, hogy eszköze automatikus biztonsági mentést végezzen a felhőbe, ellenben hátránya, hogy a fájlok le-és feltöltéséhez internet kapcsolatra van szüksége.
- Hálózatra csatlakoztatott storage: Ez a fizikai eszközt igénylő megoldás a NAS. Miután csatlakoztattuk az internetre, összegyűjti a merevlemez rendelkezésre álló területeit és elérhetővé teszi a felhasználók számára. A Network-attached storage, azaz a hálózati adattároló gyakorlatilag a felhőalapú tárolást és a külső biztonsági mentést ötvözi.